Menu

Leziowe odkrywanie okolic

Zdarzenia i zderzenia z ludźmi, światem i ciekawymi okolicami.

Frankfurt nad Menem

leziox

 0322.Zaulki_FrankfurtuFrankfurt nad Menem, niemieckie miasto w Hesji (Hessen), piąte co do wielkości miasto w Niemczech. Miasto liczy ponad 700 tysięcy mieszkańców, w całym regionie zwanym Rhein - Main żyje ok. 5,5 mln ludzi.Miasto przemysłu, transportu i centrum finansjery niemieckiej. Lotnisko we Frankfurcie zaliczane jest do jednego z największych lotnisk na świecie, centralne polożenie ułatwia kontakt ze światem i regionami w Niemczech. Kto chce, może zajrzeć do opisów w internecie i przewodnikach, ja zaś będę się koncentrować na opisie subiektywnym, czyli moim osobistym. Wiadomo że tego rodzaju opisy nie są pozbawione emocji i być może, również mylnych wrażeń, ale że człowiek nie jest doskonałym, wie chyba każdy. Ważne tylko aby zdawać sobie z tego sprawę.

Nie będę wiele gadać o frankfurckich zaułkach, albowiem w tak wielkim mieście każdy znajdzie dla siebie cos ciekawego, interesującego, co zapadnie mu widokiem lub zdarzeniem w pamięci.

Czasami tak sam dla siebie, no może do siebie myślę, że w życiu mie można stać w miejscu, bo nie do tego jesteśmy stworzeni. Trzeba przeżywać coś, oglądać się za siebie, rozglądać się na boki, patrzeć w górę. Ciekawość to podobno pierwszy stopień do piekła, lecz gdybyśmy nie byli ciekawskimi Neandertalami, zapewne nie byłoby ani tego bloga ani niczego innego, co znamy z codzienności, tylko nadal tkwilibyśmy w jaskiniach i śmigali po stepach, trenując sprint, ganiając za zwierzyną lub uciekając, gdy role nieoczekiwanie się zmieniały. Więc cieszmy się tym, co mamy, nie rezygnując z porządnej dozy ciekawości w życiu.

 

 0343.Widok_z__galerii

0377.Tu_bylo_calkiem_ladnie0380.Frankfurcki_czlowiek_z_mlotem

 

0379.SkrzyzowankoDSC_0090

0326.Frankfurtna_deptaku

 0328.

0371.Nastpny_zaparkowal_pod_knajp

 

© Leziowe odkrywanie okolic
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci